Дуже часто помічаю людей, які поводяться не відповідно до ситуації. Ну, простіше сказати – не вміють поводитися. Це дуже стає помітно, коли дорослішаєш і набираєшся досвіду.

Насправді в людства на сьогодні вже такий колосальний багаж досвіду, який передається в безлічі книг, що гріх ним не користуватися. Тим не менше, більшість з нас закінчують своє навчання і поступ вийшовши з університету, а дехто навіть і після школи.

Але печаль ще більша в тому, що ні в українській школі ні в українському університеті не вчать, навіть не натякають на те, що потрібно вивчати етикет, адже це основи спілкування, які вирішують дуже багато спірних питань, допомагають оволодіти ситуацією та не осоромитися.

Сьогодні я підготувала для Вас 10 основних правил етикету, які треба пам”ятати та застосовувати у житті, і які дуже допомагають і полегшують життя.

Читайте, запам”ятовуйте та застосовуйте! Надіюся, Ви будете вдячні за цю невеличку підказку.

1. Дуже часто виникає питання – а що ж подарувати чоловікові. Нехай це не коханий чоловік (з цим може бути простіше), а, наприклад, колега, шеф, або поважний друг сім”ї. Так от виявляється, що чоловікові можна подарувати квіти! Але не всякі і не завжди =)

Квіти, які можна подарувати чоловікові: хризантеми, троянди, гвоздики, дельфініуми, орхідеї, бамбук, кали, лілії, антуріуми, гладіолуси, тюльпани, іриси, гербери, плюмерії, геліконії, маргаритки, соняшники.

Не забувайте про кольорову гаму, коли даруєте чоловікам квіти. Вітаються такі кольори в кольорах: фіолетовий, бордовий, білий, синій, зелений.

Випадки, коли квіти чоловікові дарувати прийнято:

1) Прем’єра фільму;
2) Прем’єра-концерт;
3) Видання книги;
4) Публікація статті;
5) Серйозне відкриття;
6) День Народження;
7) Вручення будь-якої премії;
8) Спортивний рекорд.

Вважається, що начальнику краще дарувати кали зеленого або смарагдового кольору. Композицію і її складання краще віддати флористам – професіоналам.

2. Рукостискання. Дуже важлива форма комунікації, яка до речі не у всіх країнах прийнятна. Наприклад у Китаї не прийнято вітатися за руку, вони приймають своїх гостей поклоном.

Важливість знання правил рукостискання

Рукостискання

З жінками не прийнято вітатися за руку, але якщо вона простягає руку першою, слід потиснути її, але не так міцно як чоловікам. Але рукостискання не повинно бути слабшим, ніж жінки бо вона вирішить, що ти слабак.

Старший за віком подає руку першим, учитель або наставник – учневі, начальник – підлеглому. Не варто міняти правила гри, хоч касти в нашому суспільстві і відсутні, ви можете викликати неприйняття і нерозуміння в оточуючих.

При потиску руки варто дивитися в очі і трошки посміхнутися в знак дружнього ставлення. Відводити очі або взагалі дивитися в бік при рукостисканні нешанобливо. Іноді відвід очей сприймається як брехливість і служить сигналом, що довіряти такій людині не можна.

3. А ось ще один дуже цікавий момент етикету.

За правилами тарілку з супом під час їжі потрібно нахиляти ВІД СЕБЕ! Деякі джерела пишуть, що нахиляти взагалі не можна.

4. А таке Ви знали? – Чоловіки ЗАВЖДИ повинні вставати, коли дама виходить з-за столу! Хто коли останній раз це застосовував? =)

5. Немає нічого поганого, коли чоловік називає дружину “зайченя”, а вона його “​​зайчик”. Однак ці пестливі прізвиська не призначені для сторонніх вух!
Перебуваючи не наодинці, краще називати один одного по імені. =)

6. Іноді дуже приємно випити напій через соломинку, але в таких випадках не слід висмоктувати його до останньої краплі, так як пронизливе булькання внесе певний дисонанс в загальну бесіду.

Згадала свої студентські посиденьки і почервоніла =)

7. Ось основні сучасні правила етикету в ресторані:
а) Різати великі шматки на більш дрібні;
б) Коли страва їсться руками, то не потрібно горбиться і вторгатися ліктями в простір сусіда;
в) На гарячу їжу дути не можна, потрібно дочекатися, поки вона охолоне;
г) Під час їжі руками краще відкушувати по-трохи;
д) Використовувати серветку і не облизувати пальці; =)
е) Завжди промокати рот серветкою;
ж) Ніколи не витирати рот рукою і не говорити з набитим ротом;
з) Навіть якщо всі навколо їдять руками, цілком прийнятно їсти самому виделкою і ножем;
і) Ніколи не варто класти телефон на стіл!!!

8. Жувати жувальну гумку на публіці і під час бесіди, вважається вульгарним! Звичка жувати жувальну гумку викриває нас саме в незнанні правил пристойності!

9. Верхом невихованості, вважається під час розмови відволікатись на свій годинник, мобільний телефон або записну книжку.
Навіть якщо Ви втомилися і Вам нудно, не показуйте цього!

10. На сходах:
– Якщо на сходах опиняються чоловік і жінка, то піднімаючись, чоловік повинен залишити жінку позаду себе, а спускаючись, треба навпаки, щоб жінка опинилася попереду. Але якщо сходи занадто вузькі, круті або темні, то чоловік повинен йти попереду жінки.

– Жінка, ідучи сходами, повинна вибрати ту сторону, яка з поручнями. Вона може не відходити від перил, якщо зустріне на шляху чоловіка, навіть якщо це суперечить правилам правостороннього руху.

foto21– Чоловік, перебуваючи на сходах, повинен поступатися місцем біля перил жінкам, літнім людям і дітям.

– Якщо чоловік піднімається сходами, тримаючи жінку під руку, то порухатися корпусом він повинен рівно настільки, щоб служити достатньою опорою жінці, але при цьому не рухатися рвучко і не тягнути її вперед, так само себе чоловік повинен вести і спускаючись з жінкою сходами.

– Якщо ви зустрічаєтеся на сходах з людиною, яка несе важку ношу, то слід призупинитися або зійти на найближчий майданчик і дати йому дорогу.

! За статистикою тільки 10% знають ці пункти.

Якщо для Вас стало відкриттям більшість цих правил етикету – я буду дуже рада про це дізнатися, адже і для мене деякі з них стали новиною =) Напишіть мені, що я не одна така =) І давайте виправлятися =)

Риска

Хочете навчитися створювати унікальні відеоролики і заробляти додаткові кошти в інтернеті?

Безкоштовно отримайте 6 простих відеоуроків про відеоскрайбінг

ДІЗНАТИСЯ БІЛЬШЕ

Христина Дикун

Facebook Twitter Google+ YouTube Skype