Ви знаєте, є одна фраза, яка мені дуже подобається: «Жінка – це квітка, яка розквітає, коли про неї дбає садівник!»

Жінка як квітка

Жінка як квітка

Усі ми хочемо цвісти і тішити око  коханій половині, а чи задумувалися Ви, про сад, в якому зростаєте? Про ті аромати, (умови), які створюєте для оточуючих? Саме про це, я хочу з вами поговорити! Про ті сигнали, на які варто звернути увагу, щоб ваш сад не перетворився на пустелю, в якій Ви сумно та самотньо зів’янете!

Для того, щоб шлюб,  квіт та процвітав, зусилля мають докладати обоє партнерів, але саме нам, жінкам, Бог надав таку привілею, як бути берегинею сімейного щастя, тепла та любові, а також зберігати цілісність сім”ї.

Одними з основних факторів втрати довіри, а згодом і втрати шлюбу, є: – брехня; – зрада; – ревнощі; – образи; – постійна критика;відсутність взаємоповаги; – не здоровий егоїзм; – маніпуляції; – відсутність спілкування; – конфліктність; – одноманітність; – постійне намагання змінити партнера; – озлобленість.

Давайте коротко пройдемося по кожному з пунктів.

БРЕХНЯ – один з головних факторів, який руйнує сім”ю, адже вона вбиває довіру! Брехні починається з маленького, але як тільки Ви дозволяєте собі обманювати свого партнера, починається ефект снігової кулі, коли одне за одне чіпляється нова і нова брехня і ось Ви вже в ситуації, коли немає виходу. Не обманюйте. Краще признатися в провині і отримати на горіхи (якщо заслужила =)) аніж залишити це в собі, їсти себе, переживати, і нервувати.

Не обманюйте сою половинку.

Не обманюйте сою половинку.

ЗРАДА – головна руйнівниця… кожен в партнері бачить опору, хоче отримати захист та підтримку. Після зради, – руйнується відчуття довіри, руйнується той світ, в якому жили обоє, і поступово починає вироблятися блок, який навіть після вибачення, віддалятиме людей один від одного.

 

Не розбивайте серце.

Не розбивайте серце.

РЕВНОЩІ – дике бажання контролювати партнера, заборона спілкування з іншими людьми, а особливо протилежної статі, недовіра, це чинники, які теж розвалюють шлюб! Довіряйте своєму партнеру. Покажіть йому свою довіру. Він також жива людина і потребує спілкування. Ви не зможете проконтролювати кожен крок, але якщо Ви довіряєте своєму партнеру, він буде цінувати це.

Дуже часто ми самі себе накручуємо ;)

Дуже часто ми самі себе накручуємо ;)

ОБРАЗИ – ми інколи не замислюємося, на скільки сильно можемо зачепити чи ранити серце словом та вчинком! А ця біль може прорости, як мінімум, у чергову сварку, або і в розрив стосунків, якщо їстиме людину зсередини. Слідкуйте за тим, що Ви говорите. Краще лишній раз промовчати, прокрутити ситуацію в голові перш ніж випалити те, чого потім не вернеш. Дуже часто бувають незрозумілі ситуації, щось не так зрозуміла, не так потрактувала і вже надулася. А Ваш партнер може навіть не підозрювати що Ви на нього ображені, і тим більше через що Ви образилися.

Часом вартує перепроситися, навіть якщо вважаєте, що винуваті не Ви

Часом вартує перепроситися, навіть якщо вважаєте, що винуваті не Ви

КРИТИКА – негативні слова, порівняння, критика, все це збирається у велику скалку, яка починає процес гниття стосунків, і з часом починаються емоційні неконтрольовані словесні перепалки, образливого змісту! Ніхто не ідеальний. Перш ніж критикувати, подумайте, а за що Ви полюбили свого чоловіка, адже коли Ви його зустріли він був такий самий як і зараз, в цей момент, коли Ви його критикуєте. І ми також не ідеальні =) Але чоловіки багато нам пробачають! То ж чому ми такі нетерпимі до його вад? І невже простіше покритикувати ніж поспілкуватися і дійти якогось вирішення?

Критикувати завжди легше ніж виправлятися самому

Критикувати завжди легше ніж виправлятися самому

ВІДСУТНІСТЬ ВЗАЄМОПОВАГИ – повага, це той фактор, який нам не дозволяє собі чогось лишнього, та рамка, яка разом з коханням гармонізує шлюб. Без поваги стосунки неможливі. Адже це той механізм, який все склеює. Кохання, як хімічний процес, з часом проходить, але повага, взаємоповага чоловіка до дружини а дружини до чоловіка залишається і притягує партнерів.

Подумайте, чи вартує це того, щоб залишитися самотньою...

Подумайте, чи вартує це того, щоб залишитися самотньою…

ЕГОЇЗМ –  не бажання враховувати чужі інтереси та самолюбство – руйнівники не одного шлюбу! Мусимо зрозуміти, що коли ми беремо шлюб ми, як одиниця перестаємо існувати, появляються вже МИ. І ми плануємо, ми мріємо, ми ділимося, ми допомагаємо, ми думаємо про свою половинку. Дуже часто маленькі дрібниці допомагають відчути турботу іншій людині. І не потрібно великих жертв заради іншої людини. Це втомлює і знищує нас як особистість, але дрібнички – завжди приємні і не такі обтяжливі.

Спробуйте поставити себе на його місце ;)

Спробуйте поставити себе на його місце ;)

ВІДСУТНІСТЬ СПІЛКУВАННЯ – ми всі прагнемо розуміння, а якщо втомлені, маємо купу справ, то на спілкування з половинкою часу не вистачає, і так з часом, люди стають чужими один одному, і шукають «притулку» у нових стосунках!  Дуже важливо попри домашні клопоти і рутину не забувати спілкуватися. Написати СМС, задзвонити, хоча б перекинутися кількома словами, це зближує, дає відчуття турботи і небайдужості. І не чекайте, поки до цього додумається Ваш чоловік, зробіть перший крок назустріч! ;)

КОНФЛІКТНІСТЬ – для того, щоб жити в гармонії, інколи потрібно пускати «попри вуха», потрібно навчитися палаючу палку чи соломинку тушити, а не підкидати дров та підливати масла у вогонь! Вчіться приходити до компромісу, спробуйте чергувати поступками, застосуйте жіночі чари, зрештою =) але не конфліктуйте! Старайтеся згладжувати конфлікти в собі в першу чергу, а тоді згладжуйте між собою.

Подивіться на себе з боку ;)

Подивіться на себе з боку ;)

ОДНОМАНІТНІСТЬ – рутина, без барв веселки може спровокувати депресію, а також прагнення щось змінити на краще! Як варіант – розлучення і пошуки життєвих барв у шлюбі, з іншою людиною! Але ж так просто зробити сірий, буденний день, який нічого не обіцяє цікавішим. І починати треба з себе! Визначтеся, чого Ви хочете перш за все для себе, щоб знати, що змінити, і пропонуйте, вносьте зміни в сім”ю. Тільки від нас залежить чи буде в нас життя одноманітним чи наповненим! Почніть малювати своє життя! Самі наповніть його і ваш партнер приєднається! ;) Ось побачите!

ПОСТІЙНЕ НАМАГАННЯ ЗМІНИТИ ПАРТНЕРА –  ви намагаєтеся коригувати поведінку, вчинки та слова вашого партнера на ваш лад. Акцентуєте увагу на недоліках, промахах та помилках… це дратує вас, створюючи відчуття, що ви в оточенні безхребетної істоти, і вбиває людину яка поруч, не даючи змоги розвиватися… Подумайте ось про що – Ви полюбили людину, особистість, яка сформувалася, так, можливо він не ідеальний, але ж і Ви не ідеальна! Спробуйте концентруватися не на недоліках, не на тому, що Вас дратує, а на тому, за що Ви любите свого партнера. Розверніться на 180 градусів і знайдіть 10 позитивних рис, які, я впевнена, Ви і так знаєте, просто перестали на них реагувати. Критикувати легко. Погане більше запам”ятовується. Але від нас самих залежить на чому ми будемо концентрувати свою увагу і акцентувати.

ОЗЛОБЛЕНІСТЬ – невміння та небажання любити, поважати. З часом переростає в злість та ненависть, що підступно руйнує сім”ю.  Коли ми дорослішаємо, чомусь в серці все менше залишається місця для милосердя, для любові, турботи. Можливо, нам важко справлятися зі всіма тяготами нашого суспільства. Можливо, проживаючи життя, ми не отримуємо потрібного досвіду. Можливо в нашому житті замало любові.. хто зна. В кожного свої причини для озлобленості, але це почуття – зло, яке поїдає нас зсередини. Вчіться відпускати злобу. Вчіться прощати і не зациклюватися на минулому. Попереду ще стільки всього прекрасного, стільки нового, чарівного і неймовірного, що цей момент, неважливий насправді, не вартий того, щоб його запам”ятовувати. Так, часами нам роблять боляче, часами ми робимо боляче, але якщо ми навчимося відпускати нам стане легше жити. А живемо тільки раз! ;) Не вартує марнувати життя на те, щоб згадувати все погане, що з Вами сталося.

Спробуйте стриматися перш ніж

Спробуйте стриматися перш ніж

Прочитавши цей короткий перелік факторів, візьміть тайм аут на 5 хвилин, і проаналізуйте свій сад. Якщо ви боїтесь, не хочете його втратити, врахуйте ці фактори у своєму житті, і докладіть максимум зусиль, щоб дощі з вашого неба були щасливі!

Автор: Зоряна СТАРЧЕВСЬКА

Діліться там, чим хочете щоб ділилися з Вами і буде Вас щастя =)))

Діліться там, чим хочете щоб ділилися з Вами і буде Вас щастя =)))

Риска

 

Скористайтеся можливістю та запишіться на безкоштовну консультацію від Христини Дикун

ДІЗНАТИСЯ БІЛЬШЕ

Христина Дикун

Facebook Twitter Google+ YouTube Skype