Публікації

Найцікавіше для жінок: сім’я, краса, здоров’я, кулінарія та мамині секрети
Лірика. Мінливо.

Лірика. Мінливо.

Стомилось літо – вже ступає ледве

Не обертається і просто тихо йде

Тепер я бачу, як воно схилилось

І плаче дощиком, вмиваючи мене.

  

А далі осінь розстелить тумани,

Розляжеться на них, неначе спить

Розкине коси вітряні, багряні

Буде пишатися, від сміху сльози лить.

  

Зима зненацька, наче біла киця

Наскоче і муркочучи приспить

Тебе, мене і наше світлолицє

Кохання таке, ще вразливе й молоде.

  

А весну зустрічатимемо разом

Чекатимемо, ставши на поріг

Але вона не прийде так одразу –

Ще не настав її щемливий вік.

  

Прийде і стане в мене на дорозі

Розкине квітів жменю біля ніг

А я мину її, бо я не в змозі

Побачити прекрасне через спіх.

  

Такі роки, такі хороші й добрі

Вже пролетіли – більше не вернеш

Стою сама  вдивляючись в тривозі

Не розберу – лише прийшов чи ти вже йдеш.

АВТОР: Валентина Крижановська

Як мамі знайти себе в декреті

Як мамі знайти себе в декреті

Як мамі знайти своє призначення?

Кажуть – ти не дерево, і якщо тобі не подобається те, де ти зараз, то зміни місце свого перебування.

І от мені уже 31, а я все ще стою на тому ж місці, тільки сезони  навколо мене змінюються, додаються нові рослини, а якісь покидають мене, часом назавжди.

Я таки дерево, яке вже глибоко пустило коріння, давно відцвіло і тішиться своїми трьома плодами. Але в мені ще є життя і воно прагне руху. Та чи так це легко – мамі трьох дітей відірватися від грунту і почати щось нове?

У житті кожної молодої мами наступає період соціального голоду (це мій власний термін, зовсім не науковий) – стан, коли  особистість прагне спілкування, самореалізації і розвитку, але вона не може цього отримати через прив’язаність до дитини і до зони комфорту. Голод є і хочеться насититися, але водночас не втратити зв’язок з сім’єю і не об’їстися одразу до нудоти.

А може дерево не повинно нікуди рухатися? Бо є ризик струсити плоди, які ще не дозріли та й самому засохнути, не знайшовши благодатного грунту. Єдиний вихід- знайти садівника, який це дерево дбайливо пересадить, піділлє і припильнує плоди, щоб не попадали.

Але ким буде цей садівник, який візьме на себе таку роботу?

Отже, я – дерево і зараз прийшов найвищий час визнати, що якою би сильною, великою і родючою я б не була, а мені потрібна допомога садівника, а то й кількох одразу.

Саме прагнення бути самостійною і незалежною найчастіше штовхає молодих мам на подвиги і я не вийняток. Але в цих поривах не треба гарячкувати і відкидати будь-яку допомогу. Навпаки – потрібно озвучити свої прагнення і попросити сприяння.

Як люблять жартувати чоловіки – жінки теж люди, а отже істоти соціальні. А мами тим паче. Тому будувати свої плани не враховуючи потреб інших людей ніяк не вийде.

Я дуже люблю своїх дітей. Природа нагородила мене двома доньками і синочком, які зараз ще зовсім малі і потребують мене 25 годин на добу. Особливо син, бо йому лише 9 місяців, він харчується грудним молоком і не визнає нікого окрім мене.

Але я вже маю певний досвід “вирощування плодів” і точно знаю,що вони рано чи пізно таки відпадуть. І мої діти не завжди потребуватимуть мене так сильно. А коли вони стануть самостійними, заклопотаними і дорослими людьми, а я все ще залишатимусь досить молодою жінкою, що тоді я робитиму? Що буде у мене особисто?

Психологи стверджують, що діти більше поважають і цінують тих мам, котрі реалізували себе в цьому житті, аніж тих, котрі присвятили себе дітям повністю. І це природньо. Нецікава персона нецікава, навіть коли вона твоя люба матуся.

Отож, я дерево, яке прагне руху, самореалізації і зараз треба знайти садівників.

Мені у цьому  плані пощастило, адже я маю чоловіка, на котрого можна покластися і частково передати йому свої обов’язки. Не часто, не завжди тоді, коли мені треба, а частіше лише тоді, коли він не проти, але можна. Є у мене і батьки, дай Боже їм доброго здоров’я, котрі живуть недалеко, хоча я не збираюся зловживати їх допомогою – у них своє життя. А ще у мене є подруга. І про неї я розповім, мабуть, детальніше:

Я не знаю чи вона в курсі справи, але вона і є мій головний садівник. Ви всі знаєте цю дивовижну жінку і круту бізнеследі,  і неважко здогадатися, чому саме вона має стати моїм головним садівником.

Завжди у житті людини є такі періоди, коли її просто треба взяти за руку і відвести в потрібне місце, де точно знаєш, що цій людині буде добре. От вона, напевно, щось таке знає про те, де буде добре мені і хоча ми одного віку, маємо однакову освіту, але саме їй судилося стати моїм наставником, моїм Гуру. Вона вже такі підкопи поробила навколо мого коріння, що я тепер їй довірюся – нехай пересаджує. Моя подруга точно знає як це робити, бо вже сама пережила таку міграцію з просто мами до успішної жінки і мами.

Отже садівники є, я сповнена віри і сили і залишилося лише визначити місце пересадження. А з цим уже складніше…навіть дуже складно.

Чому так складно?  Навіть не знаю, як це пояснити і чи можливо пояснити взагалі. Але я спробую…

Видатний український філософ Григорій Сковорода стверджував, що головне у житті людини це -“сродна праця”, або просто кажучи – можливість робити те, до чого душа лежить. Я свято вірю у те, що жодна праця не принесе ні фінансового, ні морального задоволення, якщо не любити те, що робиш.

Ну не можу я себе змусити, я не вмію бути організованою і служити меті в реалізації якої я не зацікавлена. Ця мета може бути дуже благородною, її реалізація може пророкувати мені мільйонні прибутки, але якщо мені не цікаво, то я знайду 1000 і 1 причину, чому я не можу це робити. А мамі трьох дітей дуже легко знайти такі відмовки – раз плюнути.

Та, на щастя, був у моєму житті один момент, коли моя свідомість ніби трохи похилилася. Не перевернулася, як то прийнято казати, а трохи похитнулася, але в правильну сторону. І похитнула її моя Гуру. Як? Зараз розповім. Насправді, все дуже просто – вона заборонила мені шукати відмовки. Заборонила перераховувати причини через які я не зможу реалізувати задумане. Натомість вона попросила шукати можливості.

В такі моменти, коли напрямок руху думок змінюється, може і голова закрутится. Думки ж важкі, вони ж матеріальні, як ми всі знаємо, і крутять голову, як під час буревію. Моя голова також пішла обертом. Але я тоді чітко вирішила, що шукатиму можливості, а не відмовки. Ще таке мислення називають позитивним.

І хто з моїх оточуючих міг би мене звинуватити в тому, що я мислю не позитивно, адже я сама вся така позитивна, життєрадісна і вічнорегочуча пані? А от! Я й сама не знала…

Тепер, коли я налаштувалася позитивно, переді мною відкрилося багато можливостей. Нові обрії кличуть мене, прагнуть, щоб я їх осягнула. А я? Я далі, як вкопана. Я ж дерево.

Я вирішила спробувати розібратися у собі. Мені завжди допомагала писанина. Я точно знаю, що записавши певні думки я їх краще сприйму, а отже є шанс, що зрозумію саму себе. Ця стаття – лише спроба оформити деякі думки. А ще я шукаю порад.

Можливо у вас був певний досвід копирсання в собі на шляху до самореалізації – поділіться!!! Я маю на меті випробувати всі найцікавіші методи і описати їх дієвість у наступних статтях. Чекаю ваших відгуків!

Автор статті та фотографій – Валентина Крижановська

Що подарувати на хрестини або книжечки найменшеньким

Що подарувати на хрестини або книжечки найменшеньким

В мене є подруга Таня, яка дуже добре знається на сучасній українській і світовій літературі. Кожного разу, як ми приходимо в гості то з цікавістю розглядаємо чарівну домашню бібліотечку, в якій красуються кольорові блискучі книжечки. Їх так цікаво розглядати, бо в більшій мірі – це книжечки для дітей =) а все що для дітей таке миле і цікаве! І особливо зважаючи на те, що в нас обох маленькі дітки – то дитячі книжечки – це одна з найактуальніших тем =)

Тетяна ще веде свій блог, який називається “Підстрибування на одній нозі” в якому описує свій побут, натхнення і поради для інших мам. І от недавно вона опублікувала чудову статтю – про книжечки для найменших. Думаю кожній мамі буде цікаво і корисно мати в арсеналі цей список якщо не для своїх малюків то для дуже вдалого подарунку. читати більше…

Дошкільна освіта. Право чи обов”язок?

Дошкільна освіта. Право чи обов”язок?

Відпустка по догляду за дитиною рано чи пізно закінчується і перед нами, молодими матусями, постає питання: що далі? (про відпустки та інші права жінок, які мають дітей можна почитати тут) Віддавати дитину до дитячого садочка чи може ще посидіти з нею вдома? А може найняти таку собі “Мері Поппінс”, щоб не тільки гляділа дитину, а ще й проводила з нею розвиваючі заняття? Давайте розберемося, що таке дошкільна освіта і чи обов’язкова вона відповідно до нашого законодавства. читати більше…

Виступ на конференції e-biz 2015

Виступ на конференції e-biz 2015

Не секрет, що моїм вчителем і наставником, завдяки якому я зайнялася он-лайн навчанням і знайшла свою справу є Орест Зуб. Про нього я не втомлюся говорити, і якщо Ви надумали заснувати свою он-лайн справу, то в українському інфо-бізнесі він найкращий.

От зовсім недавно Орест організовував он-лайн конференцію, на яку запросив виступати і мене, тож сьогодні я хочу поділитися своїм виступом з моїми читачами. читати більше…

Чи можна довіряти дитячому харчуванню вітчизняного виробництва?

Чи можна довіряти дитячому харчуванню вітчизняного виробництва?

Що таке дитяче харчування?

Всі ми хочемо для наших діток всього якнайкращого. Особливо ретельно ми обираємо для наших крихіток продукти харчування. Розуміючи виключну роль вживаної їжі для підростаючого організму, держава взяла під особливий контроль виробництво дитячого харчування для дітей грудного (від народження до одного року) та раннього (від одного року до трьох) віку. Названі питання регулюються Законом “Про дитяче харчування” від 14 вересня 2006 року.

Відповідно до вищезгаданого Закону до дитячого харчування належать: дитячі суміші початкові (стартові), дитячі суміші для подальшого годування, продукти прикорму, напої, вода бутильована для приготування дитячого харчування та/або пиття.

читати більше…

Що мамі обов”язково робити зі своїми малюками

Що мамі обов”язково робити зі своїми малюками

Я працююча мама. Причому я працюю з дому, що ускладнює процес роботи, але дає можливість доглядати за своїми малюками. А їх у мене двоє і обоє маленькі (3,5 рочки і 1,5 рік). Я пішла працювати не того, що мені бракувало грошей, хоча свої прибутки також хотілося мати (мами в декреті мене зрозуміють =)). Я вирішила не просиджувати декрет “впусту” а вдосконалюватися і розвиватися =) Я започаткувала свою справу – он-лайн відео-студію.

читати більше…

Допомога малозабезпеченим сім’ям

Допомога малозабезпеченим сім’ям

Прикладом чудового закону, який не так чудово діє, як би хотілося, в нашій державі є Закон “Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям”. В теперішні складні часи багато сімей відчувають себе такими, однак, наша держава має на це власний погляд.

Так, відповідно до названого Закону малозабезпечена сім’я – це сім’я, яка з поважних або незалежних від неї причин має середньомісячний сукупний дохід нижчий від прожиткового мінімуму для сім’ї. Такий прожитковий мінімум повинен обчислюватись як сума прожиткових мінімумів для кожного члена сім’ї. читати більше…

Чи можна розлучити дитину з матір’ю?

Чи можна розлучити дитину з матір’ю?

Чи можна розлучити дитину з матір’ю?

Всі матері, мабуть, одноголосно скажуть: “НІ! Закон на нашій стороні!”. Чи вірно це? Давайте з’ясуємо!

Найперше слід зазначити, що ст. 141 Сімейного кодексу України встановлює рівність прав та обов’язків матері та батька щодо дитини, незалежно від того, чи перебували вони у шлюбі між собою читати більше…

Видатні жінки, про яких ми нічого не знаємо

Видатні жінки, про яких ми нічого не знаємо

«Немає більш ефективного інструменту розвитку, ніж розширення прав і можливостей жінок»Кофі Аннан

Протягом багатьох століть жінки у всьому світі керували державами, боролися за права своїх народів, робили наукові відкриття, надихали на подвиги і самі ставали першовідкривачами. Імена деяких, нам широко відомі, про інших ми навряд чи чули, але це не робить їхні досягнення менш цінними і не настільки вагомими.

Ми зробили підбірку видатних жінок всесвітньої історії, чиї заслуги досі є предметом гордості всього людства.

читати більше…

Page 1 of 812345...Остання »

Дивіться мої відео на YouTube

Міні-курс: мультики для соц.мереж

Міні курс зі створення відео-коміксів

Отримувати кошти з-за кордону в доларах? Сервіс для он-лайн перерахунків

Дешеве резервування житла за кордоном. Для тих, хто любить і планує подорожувати

Плануєте подорож? Отримайте 507грн на проживання!

Наша сторінка на Facebook

Наша сторінка на Google+