Недавно відкрила для себе одну дуже класну штуку – колесо життєвого балансу.

За тим колесом можна дуже класно подивитися на своє життя. Дуже гарна методика, яка показує  наші провали і успіхи. Коли почала шукати звідки в того колеса ростуть ноги – познаходила купу статей про те як ним користуватися, але от хто автор і коли його придумали – чомусь не змогла відшукати. Ну і нехай. Головне що зараз я вам відкрию секретну методику його заповнення і розкажу що ж робити після того як ви виявите свої слабкі і сильні сторони.

Отже ось колесо, роздрукуйте його або намалюйте від руки на чистому папері.

wheel-shabl

Воно поділене на вісім секторів. Кожен сектор розграфлений на десять лінійок. Проставте на своєму колі нумерацію від центру до краю від 1 до 10. Це буде ваша шкала вимірювання.

А тепер бля кожного сектора напишіть ділянку, яку ви хочете проаналізувати. Найчастіше аналізуються такі ділянки: особисті стосунки/сім’я, здоров’я/зовнішність/спорт, стосунки/спілкування, духовність/життєва позиція, особистий розвиток/навчання/саморозвиток, фінанси/дохід, робота/кар’єра/справа, відпочинок/хобі/дозвілля. Ви можете поділити коло на більше секторів і додати свої якісь ділянки, або поділити названі ділянки на дрібніші наприклад сім’я може ділитися на батьків, родичів і чоловіка, дітей; стосунки на стосунки з чоловіком і стосунки з дітьми, і таке інше. Головне щоб ці пункти були для вас важливі.

Так от тепер в кожному з пунктів проводимо самооцінку від 1 до 10.

Наприклад, як ви оцінюєте ваші особисті стосунки? Поставте замітку в секторі. Як ви оцінюєте свій зовнішній вигляд? Поставте замітку. Як ви оцінюєте свої фінансові надходження? Одним словом, в кожному секторі має бути замітка – оцінка.

А тепер замалюйте сектори до позначеної замітки як показано на малюнку.

image005

 

Ви побачите нерівності. Це нормально. Більшість людей на землі успішні в чомусь одному і зовсім не розвивають інші аспекти свого життя. Наприклад людина може бути багатою, але не мати сім’ї. Може мати гарне тіло, але абсолютно не дбати про свою освіту. Може загрузнути в роботі, і абсолютно забути про відпочинок.

Але суть нашого життя якраз в тому, щоб розвиватися всесторонньо.

Так от , подивіться в чому ваші життєві провтики. Погляньте уважно, в якій сфері ви поставили найменший бал. Вам треба звернути на цю ділянку вашого життя найбільше уваги і присвятити час виправленню ситуації. Подумайте що ви можете вже сьогодні зробити для того, щоб почати рухатися в напрямку росту вашої запущеної ділянки. Якщо ви самотня – напишіть опис вашого ідеального чоловіка. Якщо в вас лишня вага – пошукайте в інтернеті вправи, або найближчий до вас басейн. Якщо у вас проблема з грошима – подумайте як ви її можете вирішити.

Робіть крок за кроком якісь дії для того, щоб при наступному аналізі ваше коло життя було рівномірне. Тобто, щоб всі оцінки в ваших секторах були більш-менш однаковими. Це займе трохи часу, але коли ви побачите в яких сферах у вас проблеми – це змусить вас діяти. Мене змусило =) Чого і вам бажаю!

Живіть повним життям! Розвивайтеся всесторонньо! І Посміхайтеся! =)

Напишіть про результати вашого колеса в коментарях. Мені буде дуже цікаво почитати! До зустрічі! =)

Христина Дикун

Facebook Twitter Google+ YouTube Skype