Важливе питання, про яке мало хто замислюється. Сучасні бестселери з особистісного росту вчать нас позитивно мислити.

Але факти такі, що кожен з нас з кожним подихом, з кожним днем наближається до цього …

Багато хто воліє не думати про це, придумуючи відмазки – мені ще 20, 30 … років, у мене ще стільки всього попереду … Я ще ого- го яка здорова!

Багато уповають на медицину, яка, начебто, вже близька до того, щоб якщо і не зробити нас безсмертними, то принаймні продовжити життя на 50 -100 років.

Але ж навіть якщо це трапиться – більшість людей знову придумає нову відмазку – ну тепер точно нікуди поспішати – у мене ще 100 років у запасі. Можна ще подумати, полінуватися, порозслаблятися, зібратися з силами, попробувати …

Але, відмахуючись від очевидного факту і придумуючи відмазки, мало хто дійсно усвідомлює, що цей день може прийти в будь-яку хвилину.

І ким ви хочете бути, коли він настане? Ким ви хочете померти?

Вчора я отримала повідомлення від подруги, яка написала що наша далека знайома, пластунка з Чернівців Іванка Андрюк померла в 20 років… просто не проснулася одного дня…

1507407_726244520726690_696234748_o

Ні, я зовсім не лякаю вас. Просто ці думки добре прочищають мізки і допомагають надати прискорення тим, хто плентається за течією життя і сподівається, що доля підготувала чарівний шанс, який допоможе відразу стати великим і досягти багато, після чого і вмирати можна зі спокійною душею.

Але прямо зараз поставте життя на паузу і подумайте – а що якщо сьогодні дійсно останній день?

А що я зробила і досягла?

Де я була, кого і що я бачила?

Кому я допомогла?

Що я залишаю прямо зараз після себе?

А чи жила я взагалі в повному розумінні слова СПРАВЖНЄ ЖИТТЯ?

Стів Джобс кожен день ставив собі питання – якби це був останній день у моєму житті, став би я робити те, що збираюся робити сьогодні?

Раз Стів Джобс використовував таку установку, значить варто її перейняти.

Спробуйте поставити собі це питання прямо зараз. Це хороший фільтр, який відразу виділяє головне і прямим текстом вказує на ліві речі.

Але це питання потрібно не просто поставити, а відповісти. Відповіді Так чи Ні – не підходять. Це всього лише самозаспокоєння і самообман.

Ви повинні чітко усвідомити і відповісти – Так я б робила це, навіть якщо б це був останній день у моєму житті, тому що …

Або я б стала робити те-то, тому що …

Просте запитання, яке може багато чого прояснити у вашому житті. І начисто зруйнувати придумані вами відмазки, що нібито і так все непогано. А також розкрити вам справжній стан речей у вашому житті.

Я рада за вас, якщо ви дійсно займаєтеся тим, чим хотіли б займатися в останній день життя. І ще краще, якщо ви це робите вже тривалий час.

Але, швидше за все, ваша відповідь НІ. Більше того, це можна навіть назвати криком душі, яка прокинеться в цей момент.

А це означає лише одне – вам треба серйозно подумати над своїм життям і його подальшим розвитком. А якщо чесно, то подумати це всього лише перший крок. Вам доведеться багато змінювати, діяти, робити кроки, працювати.

Але без цього – якщо не почнете щось робити зараз, коли цей момент прийде, ви можете виявитися не при справах з величезним почуттям розчарування, досади, образи і ще купою змішаних негативних почуттів.

Пройдіться дворами, зайдіть в різні пенсійні організації – там багато таких людей. Ви хочете бути однією з них?!

Ви звичайно ж можете знову відкласти це на потім, придумати виправдання – ніби і так все добре, але до чого це призведе в результаті, коли все-таки доведеться відповідати на це питання.

Молоді думають, що у них все ще попереду. Старші розуміють, що все вже позаду.

Але ось що найцікавіше – момент «ЧАС ПРИЙШОВ», коли людина починає ЖИТИ ПО- СПРАВЖНЬОМУ так і не настає.

Так що кращого дня ніж сьогодні ви все одно не знайдете. Адже завтра може вже й не бути …

Отже, ким ви хочете померти – людиною, яка все життя живе за правилами, які за нього придумали інші – школа, інститут, робота, пенсія, очікування кінця, чи ким? ..

Відповідайте прямо тут і зараз. Не зробите зараз – не зробите ніколи!

Христина Дикун

Facebook Twitter Google+ YouTube Skype