Наші зимові свята розмаїті, цікаві, традиційні, сімейні, родинні і барвисті. Ми всі чекаємо їх, бо це Різдвяне диво, казка… Ми готуємо пишні столи, щоб приймати гостей, ми прикрашаємо наші домівки, щоб було затишно і по-святковому, ми чекаємо на наших рідних, яких, часом, довго не бачимо. І всі ці приготування переповнені святковим духом, очікуванням чогось неймовірно казкового.

5x1l0nTMIb01-e1345114739876

А от коли починає збиратися родина починається жесть =))))))

Я думаю, кожна молода господиня пережила, чи кожного року переживає такі змішані почуття – хочеться свята, хочеться родинного тепла, хочеться, щоб гості оцінили твої старання, але… тато всіх заводить розмовами про політику… мама видивляється що в тебе в хаті не так =)) бабця бідкається, що в тебе дитина худенька і всі з осудом роздивляються розписи вашого чада на стіні =) Краплина за краплиною… і вже думаєш – куди б це швидше сховатися або коли ж вони вже підуть? =))

Знайоме відчуття? Мені знайоме. Я довго не могла збалансувати свої внутрішні очікування з зовнішніми факторами подразнення, аж поки для себе не відкрила одну істину.

Вся справа в любові і невмінні її виражати.

Міцьна

Якось так склалося, що в багатьох родинах не прийнято казати про свої почуття. В моїй родині це точно не прийнято, і з цього всі наші біди.

Ось наведу декілька прикладів, можливо, хтось впізнає в цьому і себе! ;)

Тато при кожній нагоді: «Як справи з твоєю дисертацією? Коли закінчиш? Треба рухатися!» (А мені про дисертацію вже аж вивертає думати! На голові й так купа всього!) І ото починаєш злитися – чого він до мене чіпляється? Невже не розуміє що мені зараз не до цього? І теми для розмови з татом в нас більше немає. Але, якщо подумати і копнути глибше – тато лише з великої любові хоче щоб в мене все було добре, щоб я мала майбутнє, бо бачить мене ще маленькою дівчинкою, яка потребує його захисту і турботи, і сказати це він не може, бо ж не прийнято, тому і чіпляється за те, що його найбільше турбує в моєму житті.

Ситуація з мамою (і тещею =)): Я – «Мам, як правильно приготувати кутю (паску, паштет, тушівку…)?» Мама: «Ой, та нашо ж тобі то, треба мати досвід, щоб таке готувати, то багато мороки, в тебе може не вийти, тільки переведеш продукти»… І вже руки опускаються, але ж звідки візьметься досвід якщо не пробувати? І зову заводишся… Чому мама вважає мене поганою господинею? Але ж і мама хоче мене оберегти від турбот, лишніх витрат, захистити свою маленьку донечку від невдачі. Вберегти від неправильних рішень… Вона не думає що я погана господиня, вона таким чином хоче сказати мені, як вона мене любить! =))

YBeMabTDVNo

Ситуація з бабцею. Це, мабуть, класика =))): «Ох, які ж твої діти худенькі/товстенькі (в моєму випадку старша захуда, молодший загрубий =))) треба їм більше/менше їсти. Нагодуй/може трохи менше годуй!» =))))) Або засипати дитину цукерками/мандаринами/шоколадом, незважаючи на мамині протести і дитячу алергію… Це наші бабці =) Вони хочуть дати нам все найкраще, поділитися найціннішим що в них є, передати досвід, вікову мудрість…

Family History

І я довго не могла приймати цю любов. А це таки прояви любові! Не думаєте ж ви що ваші рідні хочуть нас дістати? ;) Ні, просто вони так виражають свої почуття, турботу, переживання, і таким чином оберігають нас.

Цього Різдва я постановила собі сказати всім моїм рідним, що я їх люблю, кожному особисто, щоб це було для них особливим виявом моїх почуттів.

Ми не знаємо скільки часу нам відведено на життя. Ми не знаємо скільки наші близькі і рідні будуть біля нас, і ми не цінуємо той час, який нам даний. Ми витрачаємо його на всякі дурниці, забуваємо про головне, і не кажемо про свої почуття тим, кому це вкрай необхідно. А живемо ми тільки раз!

Уявіть, яка буде реакція, коли на кректання родичів ви кожному скажете – «Ба, тат, мам, діду…, Ти знаєш, я Тебе так люблю! Дякую що Ти в мене є!» І ще підкріпити ці слова міцними обіймами – і святковий дух, Різдвяний дух за обіднім столом забезпечений!

Давайте розколювати стіни =) Щоб змінити світ – почніть з себе.

Веселих свят! =)))

 

Христина Дикун

Facebook Twitter Google+ YouTube Skype