Всі мамські біди від того, що ми не вміємо відпочивати. От вже з ніг валюся, але все мушу зробити сама, все мушу проконтролювати, бо ніхто інший крім мене не зможе. І часом заглядаєш в дзеркало а звідти на тебе дивиться вже не та мила симпатична дівчинка, якою себе пам’ятаєш, а якесь страшило з хвостиком, мішками під очима, жирком на животі і зморшками на лобі…

Жахливе відчуття.

Я ото завжди думала що мені не треба слідкувати за своєю зовнішність, бо в мене хороша генетика. Моя мама добре виглядає і я теж так буду завжди виглядати. Але чомусь моя впевненість у собі похитнулася після народження моєї першої донечки. Я дуже поправилася… А після народження синочка, я побачила на чолі зморшки… Це була катастрофа =). Думаю вам не треба пояснювати чому =)

І я почала шукати метод виправлення цієї ситуації. Ну з вагою, припустимо можна розібратися, зараз є купа програм, залів, басейнів і т.д. А от що робити зі зморшками?

Я завжди захоплювалася європейським жінкам. Вони чомусь такі доглянуті і дуже природні, порівняно з нашими жінками. І от довго не могла зрозуміти в чому їх секрет. Але тепер розумію – вони, на відміну від нас, вміють виділяти головне в своєму житті, вміють відпочивати і делегувати обов’язки.

IMG_2674Як виділити головне в житті? Це дуже просто. Просто зупиніться на хвилинку, сядьте, візьміть ручку і листок і напишіть від чого в вашому житті вам хочеться посміхатися. Що вам гріє душу, що тішить і розливає тепло тілом. Це не складно.

Мої головні речі, які гріють мене і додають оптимізму – це моя сім’я. Мій коханий чоловік і мої дітки. Це те, без чого я б не відбулася в цьому житті.

Як навчитися відпочивати? Це також дуже просто – плануєте свою відпустку, дійсно відпочиваєте в цей час, знаходите собі помічників, яким можна делегувати частину своїх рутинних обов’язків, і протягом дня робите 15-хвилинні відпочинки щогодини.

IMG_2681Для мам з маленькими дітками відпочивати – це дуже важливо. Адже ця робота – виховання нової людини – досить стресова =) І якщо не відпочивати – можна наробити купу дурниць. Тому мамам особливо потрібно знаходити собі помічників.

Як і де шукати помічників? Почніть з своєї родини. Якщо у вас є старші діти – можна домовитися з ними про якусь відповідальну місію, наприклад – витирання пилюки, або миття посуду, чи розвішування прання, чи підливання квітів. Щось таке, що не потребує великої майстерності, але що ви зможете зняти зі своєї голови.

Якщо дітей дорослих немає – домовляєтеся з чоловіком. Він може купати дітей, мити посуд, виносити сміття, витирати пилюку, і багато іншого. Не шкодуйте його =) але треба знайти правильну мотивацію для свого коханого, щоб це не перетворилося в щоденні сварки.

Попросіть своїх батьків, родичів хоча б раз на тиждень допомагати вам. Не бійтеся просити про допомогу. Якщо ви не попросите – ніхто не буде знати що вам вона потрібна! А нам вона таки потрібна =)

ІIMG_0841 не робіть речей, які не є обов’язковими. Не обов’язково мити вікна щотижня, навіть щомісяця не обов’язково. Не обов’язково прасувати білизну. Не обов’язково витирати посуд після того, як його помили. Ви можете визначити для себе, які справи для вас не є обов’язковими.

 

А ще дуже допомагають сучасні технології. От наприклад посудомийна машина звільнила мені як мінімум дві години в день. Пароварка яку, дуже надіюся, скоро подарує мені чоловік =) зменшить час готування вдвічі. Вже не кажу про такі обов’язкові в кожній хаті засоби як пральна машина і порохотяг. Не бійтеся тратити гроші на таких помічників! Повірте, ваш час коштує набагато більше! ;)

А як ви полегшуєте свої побутові справи?

Риска

 

Не знаєш як справитися з домашніми турботами? Запитай в мене!

Отримай безкоштовну годинну консультацію від Христини Дикун

Дізнатися більше

Христина Дикун

Facebook Twitter Google+ YouTube Skype