Я працююча мама. Причому я працюю з дому, що ускладнює процес роботи, але дає можливість доглядати за своїми малюками. А їх у мене двоє і обоє маленькі (3,5 рочки і 1,5 рік). Я пішла працювати не того, що мені бракувало грошей, хоча свої прибутки також хотілося мати (мами в декреті мене зрозуміють =)). Я вирішила не просиджувати декрет “впусту” а вдосконалюватися і розвиватися =) Я започаткувала свою справу – он-лайн відео-студію.

На початках дуже важко було виробити ритм роботи. Бо кожного разу як тільки заглиблюєшся в якийсь робочий момент прибігали мої курчата і треба або дати поїсти, або помити, або дати нову розважалку. Так проходив день не дуже продуктивно для роботи =) Проте я була в дома зі своїми дітками і більш продуктивно викладалася тоді, коли вони лягали спати.

Businesswoman and mother is working at homeАле коли моя он-лайн справа почала розвиватися і набирати обертів, мені стало складно все встигати. Почали штопоритися замовлення, адже першим своїм обов”язком я вважаю свої мамські обов”язки. Робота- роботою, але маму моїм дітям ніхто не замінить.

І, оскільки, все встигнути неможливо, я виокремила для себе такі основні пункти, які я обов”язково маю встигнути зробити зі своїми дітьми.

1. Разом почистити зубки. Мої малюки тільки засвоюють свої навики гігієни, і цей процес в нас дуже весело проходить. Малюк раз черхне зубною щіткою свої 8 зубів і неймовірно тішиться =) А Софійка дістає величезне задоволення від піни, яка утворюється від зубної пасти. Недавно ми навчилися цю піну випльовувати, і цей процес перетворюється в захоплюючу гру =)

1395220767-5342-obed-semya2. Разом попоїсти. Сніданок, і вечеря мають бути сімейними. Деякий час Ярема взагалі не хотів їсти з кимось іншим крім мене, просто не брав ложки в рота і все, вертівся, хникав, і їв тільки коли я йому давала =) Софійці ж важливо дати можливість показати яка вона доросла і як вона класно їсть сама =) Хоча на 5тій ложці їй стає нудно і мама мусить придумати цікаві вмовлянки щоб зупка/кашка таки залізла до животика =)

3. Почитати книжечку. Це обов”язковий ритуал. Мої дітки дуже люблять читати книжечки, розглядати малюночки, вгадувати що де є. Софійка вже знає весь алфавіт український і англійський, вміє рахувати до 20 і вчиться писати. Ярема поки що більше цікавиться цифрами і тваринками =) Дуже часто Софійка сама придумує розвиток подій в казочці або переказує зі своїми змінами сюжет. Дуже цікаво за цим процесом спостерігати.

14. Полюбатися =) Це ще один обов”язковий ритуал. Сюди входять обіймасики, цьомочки, пещення, різні доторкові ігри, скоботання, перевертання, доганялки, викрикання, підстрибування, хованки і інші забави, які зближують і дають можливість разом порадіти.

5. Покупатися. Напустити цілу ванну бульбашок, позабризкувати всі стіни і всю маму. Чесно признаюся =) не завжди витримую такі ігри =)) Але буває весело =) А якщо не бризкатися, то можна побавитися в водяні ванни, поробити зачіски з мильного волосся, попереливати в банки/горнятка/лійки/тазики/відерка водички, влаштувати іграшкове чаювання.

6. Погратися. І тут фантазії немає меж =) Кубики, музичні інструменти з підручних матеріалів, малювання, пластелінова ліпка, вирізалки, наклейки, пазли,  логічні забавки – будь що, що може принести радість і задоволення всім учасникам, включно з мамою =)

13382148619717. Погосподарювати. Я дуже тішуся, коли мої малюки приходять мені допомагати. Чи то розгрузити пральну/посудомийну машину, чи то нарізати щось до їжі, чи поскладати речі. Це все дуже звеселяє процес, хоча часом і додає роботи =) Але я стараюся не поправляти зроблену дітьми роботу в них на очах, і завжди хвалю їх за те, що вони мені допомагають.

8. Один з найважливіших пунктів – похвалити і сказати їм які вони в мене хороші дітки. Я дуже хочу щоб мої малюки виросли успішними і щасливими. І я роблю все для того, щоб вони усвідомлювали свою унікальність, бачили свій потенціал і знали, що їх я їх підтримую. Я це роблю не один раз на день, а дуже багато. Я стараюся сказати кожному унікальні слова, для кожного підібрати саме ту похвалу, від серця і по справі.

Такі нескладні завдання ми виконуємо протягом дня. Колись виходить зробити все, часом виходить тільки половину =) Але контакт з дітьми я тримаю завжди.

На кожне заняття протягом дня я виділяю до 15 хвилин. Це дозволяє не дуже відриватися від роботи і приділити достатньо уваги дітям. Щоб Ви розуміли, решту дня діти проводять на розвиваючих заняттях або з нянею, тому я не переживаю, що вони недоглянуті.

Риска

 

 ЯКЩО ВАМ ПОТРІБНА КОНСУЛЬТАЦІЯ

ЯК МАМІ ВСТИГАТИ ВСЕ

– ЗВЕРТАЙТЕСЯ, РАДО ДОПОМОЖУ! =)

ДІЗНАТИСЯ БІЛЬШЕ

Христина Дикун

Facebook Twitter Google+ YouTube Skype