В мене є подруга Таня, яка дуже добре знається на сучасній українській і світовій літературі. Кожного разу, як ми приходимо в гості то з цікавістю розглядаємо чарівну домашню бібліотечку, в якій красуються кольорові блискучі книжечки. Їх так цікаво розглядати, бо в більшій мірі – це книжечки для дітей =) а все що для дітей таке миле і цікаве! І особливо зважаючи на те, що в нас обох маленькі дітки – то дитячі книжечки – це одна з найактуальніших тем =)

Тетяна ще веде свій блог, який називається “Підстрибування на одній нозі” в якому описує свій побут, натхнення і поради для інших мам. І от недавно вона опублікувала чудову статтю – про книжечки для найменших. Думаю кожній мамі буде цікаво і корисно мати в арсеналі цей список якщо не для своїх малюків то для дуже вдалого подарунку.

В моєї подруги скоро народиться малятко і з цієї нагоди буде маленька вечірка. Даруватимемо дитячі книжечки. Гарна ідея – подумала я. А що мене окрім того попросили порадити як маму-книголюба і книгомана якісь хороші книжечки, то я вже вирішила зробити це солідно і щоби всі могли з цього скористати.
Отож, мій маленький список книжечок для малюків, випробуваний на моїх дітлахах та мені, який не претендує на вичерпність чи всеохопність але може стати гарною підказкою :-)

1. М’якенькі книжки

Книжечки із тканини та відкривними елементами видавництва “Кашалот”
Ми маємо книжечку про ангела-охоронця “Він завжди зі мною” і дітки її дуже люблять. Книжечки естетичні і безпечні для малюків.
ну і “я люблю татка” така мімімі :-)

 

 

2. Книжки-пампушки (вид-во “Розумна дитина”)

Ці книжечки мають поміж сторінок щось таке схоже на туристиний килимок, що робить їх пухкенькими.
“Чемне кошеня” можу цитувати навіть вночі, то ж скільки разів ми її читали можете здогадатись)

3. Книжки-картонки

Ці дві книжечки мого улюбленого “Видавництва Старого Лева” (“А-ба-ба-га-ла-ма-га” теж улюблене, але старий лев остfннім часом просто б’є рекорди у виданні мега крутих книжок і не лише для діток)

 

 

“Абетка” – то такий “маст хев” кожної дитячої бібліотеки, навіть найменшенької, це вже класика.

 

 

 

 

А це миле поросятко полюбиться і хлопчикам і дівчаткам. Дуже хороша книжечка з мінімум тексту і з простими та гарними ілюстраціями.

4. Вірші
Маленьким діткам легше сприймати римований текст, недаремно усілякі потішки-забавлянки римовані а казки для найменших мають повторювані елементи.

 

“Улюблені вірші” абабигаламаги – то краса неймовірна, зачитана-перечитана, знана напам’ять і цитована за кожної нагоди.
“М’яке та пухнасте” – бешкетні та веселі віршики Івана Андрусяка з дещо дивними на перший погляд акварельними ілюстраціями, які проте нам дуже полюбились. Видавництво “Грані-Т”
“Баламутинки” та “Зайці в полі варять борщ” – гарні і добрі вірші (ВСЛ)

 

 

 

 

5. Історії з ілюстраціями

Якщо ви хочете, аби ваші дітки росли добрими, чуйними та з відчуттям прекрасного, тоді читайте їм ці книжки.Варіанти трішки на виріст, для 2 рочків і більше.

Ще ми любимо серію книжечое про мишенято Міко та його маленького друга Мімікі

 

Неймовірні акварельні ілюстрації малює литовська письменниця Сігуте Ах. Українською вийшло дві її книжечки

З новенького, яке ще в руках не тримала але хочу. Для діток про митрополита Андрея Шептицького. Від “Аграфки” та “ВСЛ”. Точно варте вашої уваги.

 

 

 

 

Книжка – то гарний подарунок і капіталовкладення. Набагато краще, аніж пластикові іграшки, які невдовзі стануть сміттям, яке розкладатиметься сотні років.

 

 

 

 

Автор статті – Тетяна Сікачовська, автор блогу “Підстрибування на одній нозі

Христина Дикун

Facebook Twitter Google+ YouTube Skype