Такий собі передноворічний пост =)

Я мама, яка не сидить на місці і шукає собі завжди пригод на голову =) І це, я вам скажу дуже підносить =) Адже я знаю, що навіть якщо в мене є якийсь загруз, можна відволіктися і вивільнити емоції в відповідному місці.

І я щаслива, що в мене є подруги, які розділяють зі мною мої вподобання, підтримують, обговорюють наболіле і готові разом затусити =) Ось на Катерини 6 грудня ми збиралися з дівчатами, ліпили вареники і пекли медові коржики. Вареники були з секретами – побажаннями: копійки на прибуток, перчик – на кохання, цукор – на солодкий рік. Було весело і душевно =)

Катерини 2014

Катерини 2014

Минулого року ми всією компанією робили вертеп . Зараз, переглядаючи запис, аж мурашки бігають по спині. Це ж скільки ми пережили за цей рік. Це ж яку темряву ми перемогли! Ще так багато роботи попереду, перш за все роботи над собою! бо ж від кожного з нас залежить чи зміниться суспільство. Не можна сумніватися не можна зупинятися, тільки вперед! Тільки до кращого майбутнього! А я точно знаю, що воно в нас є! 

Я і наша Звізда. Коляда 2011

Я і наша Звізда. Коляда 2011

Цього року ми знову готуємося до коляди =) Ми з дівчатами стараємося щороку організуватися і заколядувати хоча б найближчим. Ми вивчаємо стародавні українські коляди з різних регіонів України, запрошуємо майстринь народного співу, аби нас навчили. І ось цьго року ми вже двічі брали уроки у відомих майстринь, які вчили нас техніці народного співу, а це не так просто, для галицьких голосів =)

Перша майстриня – Наталя Рибка-Пархоменко, акторка театру “Курбаса” та членкиня гурту “КурбАси“. З нею ми розробляли та випробовували свій голос. І це було відкриття =)) Адже ми використовуємо дуже трошки наш мовленєво-співочий апарат, і це дуже шкода, адже наша традиція співу дуже багата, і наші бабці таке виробляли своїм голосом, що зараз важко уявити а ще важче повторити =))) 

Гурт Курбаси

Гурт Курбаси

А друга майстриня, яка вчила нас народного співу і східних колядок – Сусанна Карпенко, учасниця київського фольклорного гурту “Божичі“. Сусанна вчила нас не тільки автентичного співу, але і розучила з нами декілька дуже цікавих коляд східного регіону України, які мають дуже багато трелей і є досить складними для відтворення. Особливо для тих, хто “зіпсований” хоровим акустичним співом.

Коляда

В мене навіть виникло припущення (не знаю наскільки це може знайти підтвердження, треба запитати в етномузикознавців), але мені здається що на сході України ось такого роду виспівування запозичені від кочових та воюючих народів. Як ми знаємо з історії тою територією не раз проходилася і Золота орда і турки з татарами забігали, а якраз цим східним народам властиві такі от голосові вібрації. На Заході України така манера співу дуже рідко зустрічається, що, власне, наштовхнуло мене на таку думку.

І тим цей спів є такий цікавий і загадковий =) Крім того це наша історія і традиція, яку кожен з нас просто повинен знати і вивчати.

Майстер-клас з Сусанною

Майстер-клас з Сусанною

 

І знаєте що? Я помітила, що коли співаю народним співом входжу в якусь таку медитацію, яка відкриває зв”язок з космосом =)) або з предками =)) кому як звичніше це розуміти =) В мене ще не надто виходить, але якщо продовжувати вправи, то можна наблизитися до бажаного звучання =)

майстер-клас з Сусанною

Цього року ми знову колядуватимемо. В репертуарі дуже оригінальні колядки з усіх регіонів України.

 

До речі в нашій традиції є сила-силенна таких гарних колядок, і мене дуже дивує, чому більшість колядників співають “Нова радість стала”, “Бог предвічний” і т.п.? Чому ми не вчимося колядувати і не вчимо цього наших дітей? Чому ми не шануємо і забуваємо наші такі гарні традиції?

Надіюся, що тих, хто буде шукати і знаходити відповіді на ці запитання щороку ставатиме все більше, і що наші традиції такі барвисті відновлюватимуться в побуті.

ПС. Напишіть будь ласка в коментарях чи колядуєте Ви зі своїми родинами і які колядки знаєте! Можливо нам буде цікаво обмінятися досвідом! =)

Риска

 

Цікавить можливість робити унікальні відеоролики?

Тисни кнопку та отримай доступ до безкоштовного курсу з відеоскрайінгу

ДІЗНАТИСЯ БІЛЬШЕ

Христина Дикун

Facebook Twitter Google+ YouTube Skype