Рівно півроку тому я вдруге гуляла пологовою палатою чекаючи народження свого синочка. Сьогодні це вже так далеко, але так захопливо і викликає найніжніші почуття.

IMG_3667

І ще півроку тому я навіть уявити не могла яким мотиваційним поштовхом для мене буде поява цього маленького незнайомця =)

Я почала шукати нові можливості реалізації себе. Якщо чесно, в мене за спиною висить аспірантура і наукова робота. Чому висить? Бо за роки декретної відпустки я усвідомила що це абсолютно не моє і що я не хочу цим займатися… Наукова діяльність мене абсолютно не тішить і не приносить задоволення. А для чого мені займатися тим, що не приносить мені задоволення? Живемо ж лише раз! Хочу, щоб в моєму житті було якнайменше того, чого я робити не хочу. =) Ось така моя позиція.

Так от. Почала я шукати нові можливості і, як то кажуть – “Стукайте і Вам відкриють!” Я їх знайшла.

Якимось чудом натрапила на блог Ореста Зуба. Він взірвав мій мозок =) В хорошому сенсі. Я зрозуміла, що так, як я живу я жити не хочу, і що мені потрібно від життя набагато більше. Я не хотіла марнувати ні хвилини. Я написала йому повідомлення і ми почали співпрацювати. Якщо чесно, я дуже хвилювалася, чи дійде моє повідомлення до нього, чи захоче він зі мною співпрацювати, що я можу йому запропонувати? І знаєте, в мене все вийшло =) Орест відповів. І ми ось вже півроку ведемо тісну співпрацю. Я пройшла багато його курсів, які дуже стимулюють і дуже мотивують, і просто шалено розширюють світосприйняття.

Але найголовніше, те, що я почала діяти. Я почала шукати можливості змінити перш за все мою фінансову ситуацію. Адже гроші – це не головне, але це засіб здійснення багатьох матеріальних мрій, якими грішить, мабуть, кожен в нашому недолугому суспільстві =)

IMG_0861

Я відкрила свій сайт, де почала ділитися інформацією про все, що мене турбує і що може допомогти таким самим мамам, як я. Пройшла курси створення мальованих відеороликів, і зараз досить активно просуваюся в цій темі. І я заробила свою першу 1000 грн. =)))) Що не може не тішити =)))

Отже. Давайте розберемося як мама, ніде не працюючи може заробляти на свої потреби гроші.

Є така штука як фріланс. Мабуть багато з вас вже чули це слово. Я зараз детальніше про це розповім. Фріланс – це від англ. – вільні руки, тобто робота “на підхват” =) Фрілансер – людина, яка не хоче або не може працювати в офісі, і тому працює зі зручного для неї місця – дому, дачі, курорту … Переважно фріланс передбачає ваш доступ до інтернету. Без інтернету таку роботу знайти важко.

Отже перш за все Ви мусите визначитися що ви вмієте, можете і, головне, хочете робити. Робіт в інтернеті є дуже-дуже багато. Починаючи від текстових завдань (написання статей, редагування, транскрибація, коментування…), і закінчуючи суто спеціалізованими завданнями (програмування, SEO-оптимізація, консультаційні послуги і т.д.) Можна знайти роботу, яка не потребує особливих навиків і навчання (наприклад залишати коментарі в групі на фейсбук чи вконтакті, наповнювати сторінки фотографіями і постами, слідкувати щоб не було небажаних постів під цими ж фотографіями в групах і т.д.) і можна знайти роботу яка підходить вам за вашими професійними навичками – наприклад консультанти в певній галузі, чи робота філологічного спрямування, дизайн, відео, фото, та навіть відкрити свій інтернет магазин з дитячим одягом чи хімією… Одним словом все до чого тільки душа лежить можна знайти в інтернеті. І Ви можете не витрачати час намарно, сидячи в мережі і читаючи чужі пости. Заробляти з дому з малими дітьми – це реально! Не майте ілюзій що це швидко і легко. Безкоштовний сир лише в мишоловці! ;) Але якщо постаратися, вникнути і зайти в правильне місце – все можливо!

Як фрілансеру шукати роботу? Припустимо, Ви вже визначилися з тим, чим Ви хочете займатися і як хочете заробляти гроші. Тоді наступний крок – знайти роботу =) Це може трошки зайняти часу. Є досить багато сайтів, для фрілансерів, де роботодавці залишають свої вакансії і пропонують роботу фрілансерам. Пошукайте в мережі “фріланс” (різними мовами), їх є насправді дуже багато. Реєструйтеся на цих сайтах. Шукайте вакансії, пишіть роботодавцям з пропозиціями своїх послуг, і не бійтеся діяти! Головне в роботі фрілансера – це дія! Бо без дії про вас ніхто не дізнається, і ніхто не запропонує вам роботу! =)

Ще один момент – для мами фріланс передбачає наявність помічників. Оскільки основна робота мами – виховання дітей, яке забирає практично 24 годин 7 днів на тиждень, дуже важливо запастися помічником, а краще декількома =) для того, щоб вивільнити трошки часу для свого заробітку. Це можуть бути родичі (бабця, дідо, брат, сестра, тітка… наймана няня), які на пару годин підмінять вас, давши можливість пошукати або виконати замовлення.

Скоро я закінчу працювати над книгою про заробіток для мами, в якій вкажу реальні способи заробітку і кращі сайти для пошуку роботи, тому слідкуйте за оновленнями і користайтеся з мого досвіду! =) Тим більше, що ситуація в країні не дуже певна, а в інтернеті можна знайти роботу навіть за межами збанкротованої країни.

index54

Тож дійте! Не сидіть на місці! Криза – найкращий час для розвитку! =) Включайте думалку і вперед! =) Успіху!

П.С. А Ви вже пробували заробляти через інтернет? Поділіться своїм досвідом в коментарях! Дякую =)

Христина Дикун

Facebook Twitter Google+ YouTube Skype